Kategorie artykułów.

Wrak Race Lublin 9-10. 04. 2016

Wrak Race Wiosna 2016 Lublin

W sobotę i niedzielę 9 i 10 kwietnia odbyła się następna impreza rajdowa samochodów które z założenia posiadają już tylko wartość złomu… Zasady aktywnego uczestnictwa wymagają by auto miało powyżej 10 lat oraz wartość nie większą niż 1000 zł. Wpisowe dla uczestników kosztuje 200 zł. Eliminacje wymagają wielokrotnego okrążenia toru w czasie 2x15 min. W każdym wyścigu wygrywają najszybsi, czyli Ci którzy prażyli największą ilość okrążeń. Sprowadza się to często do tego, że wystarczy dotrwać do końca, bo wszystkie uległe awarii auta są na bieżąco usuwane z toru. Wygląda to widowiskowa, zwłaszcza gdy pojazdy gubią swoje części po drodze. Emocje są niesamowite warto je przeżyć osobiście.

Na teren poligonu Majdanek (obecna ulica Jóżefa Franczaka ps. Lalek) pomimo deszczowej pogody przyjechały 62 ekipy oraz kilkukrotnie więcej widzów. Wejście na zawody jest gratisowe, za to parking kosztował 5 zł. Mimo, że teren błotnisty to obsługa pomagała znaleźć miejsce parkingowe i bezpiecznie zaparkować. A później ułatwiali każdemu wyjazd z  błota.

W niedziele odbyły się ćwierćfinał, półfinał i finał zawodów. Impreza jest charytatywna – zbierano pieniądze dla chorych na białaczkę (co łaska), oraz odbywały się licytacje miniatur samochodów.

Za opłatą można było nawet przejechać się po torze specjalnym wrak taxi.

Ciekawe momenty z imprezy staraliśmy się pokazać na zdjęciach, ale i tak nie oddaje to w jakimkolwiek stopniu charakteru tej imprezy. Organizacja super.

Czekamy na kolejne edycje.

Ratunku, przywieźcie buty na zmianę


Nie każdy dotrwał o końca


Po drodze może skompletujemy całe auto


Pirat na fali


To nie tak jak myślicie –to nie jest zaaranżowane ujęcie. Jechali w jednym kierunku, a skończyło się tak jak widać.


Czy ktoś wie co to za auto? My obstawiamy Cadeta lub Tavrię

007 zgłoś się


Młodzież najbardziej dbała o sprzęt, dobrze, że nie dosięgają do karabinu…


Największa przeszkoda dla maluchów


Tutaj i bez opony typu room flat da się pojechać dalej


Ciekawe czy przeszedłby przegląd?


The winner is….