Kategorie artykułów.

Ostatnio opublikowane aktualności

Właściciele diesli nie stoją jeszcze na straconej pozycji jeśli idzie o eksploatację. Z czasem naprawa filtra DPF(filtr suchy)/FAP(filtr mokry) stała się zdecydowanie tańsza i prostsza. 

 

 

Za chwilę może być gorąco, dlatego lepiej już teraz zadbać o klimę. Dobicie czynnika to podstawa, ale warto pozbyć się zapyziałego zapachu zimowej aury z auta. Takie swoiste odparowanie Marzanny. Pomocne jest w tym ozonowanie, które usuwa odory moczu, kału i rzygowin, spalenizny, dymu papierosowego a nawet zapaszek jaki jest udziałem zwierzaków. Co więcej alergicy mogą być pewni zabójczego działania ozonu na wirusy, bakterie i pleśnie. Niestety ozon robi skutecznie swoje i równie szybko rozpada się na tlen, którego i tak mamy pod dostatkiem. A jeszcze ta Legionelloza...

Dzień Matki postanowiliśmy specjalnie uczcić pod kątem naszego portalu motoryzacyjnego. Podobnie jak u ludzi, na dobrą sprawę istnieją całe pokolenia samochodów wywodzące się od swych poprzedników i wyraźnie się od nich różniące. Na przykład klan Mercedesów, Opla, Toyoty czy Chevroleta wykazuje podobieństwa do drzewa genealogicznego rodu ludzkiego z jego gałęziami. Kiedyś był np. tylko bazowy model pnia marki np. Ford T. Dzisiaj koronę drzewa firmy tworzą oprócz aut średniego segmentu również vany, suvy, limuzyny, auta sportowe i niższego segmentu.