Kategorie artykułów

Ostatnio opublikowany artykuł:

Ubezpieczenie OC Lublin – nie tylko cena ma znaczenie

ezpieczenie OC - obowiązek umocowany sankcją.

Jeśli masz auto, motocykl lub inny pojazd mechaniczny, to nie ma znaczenia, czy go używasz, czy stoi on w warsztacie albo garażu. Zgodnie z prawem musisz wykupić ubezpieczenie OC. W przeciwnym razie, gdy spowodujesz kolizję lub wypadek, będzie cię to drogo kosztować. Płacisz ze swojej kieszeni wysokie odszkodowanie i karę za brak polisy od 1040 zł za spóźnienie do 3 dni, aż do 5200 zł, jeśli się spóźnisz ponad 14 dni (opłaty dla auta osobowego w 2020 roku).


Na cenę składki OC wpływa bardzo wiele indywidualnych czynników. Szukając oszczędności warto zwrócić uwagę na to, co jeszcze w ramch składki możemy od ubezpieczyciela dostać. Wybierając polisę OC Auto w PZU klient wraz z ubezpieczeniem obowiązkowym otrzymuje dodatkowe usługi.

Bezpośrednia Likwidacja Szkody (BLS) to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Zwykle twoje OC służy osobom, które ucierpiały przez ciebie. Dzięki BLS ty także otrzymasz bezpłatną pomoc wtedy, kiedy sam ucierpisz przez kogoś innego, mając stłuczkę nie ze swojej winy, a twoje auto jest do naprawy. Nie musisz załatwiać żadnych formalności u innych ubezpieczycieli. Kontaktujesz się z PZU, ono wypłaca ci pieniądze i bierze na siebie pozostałe kwestie, pokrywając koszty:

  • naprawy pojazdu,
  • holowania,
  • parkowania,
  • samochodu zastępczego lub przejazdu innymi środkami transportu,
  • badania technicznego.

Na koniec PZU załatwi wszystkie formalności zwracając się do ubezpieczyciela sprawcy o zwrot kosztów naprawy twojego samochodu. Pamiętaj, nie tracisz żadnych zniżek - nie ty byłeś sprawcą. Usługę bezpośredniej likwidacji szkód możesz rozszerzyć o obsługę szkód skomplikowanych (PZU Auto Ochrona) – za dodatkową opłatą. 


Assistance zawsze się może przydać

Kupując OC w PZU, bezpłatnie otrzymujesz podstawowe usługi assistance w Polsce, czyli PZU Pomoc w Drodze w wariancie Komfort. Pomoc obejmuje:

  • usprawnienie pojazdu na miejscu kolizji, aby można nim było dojechać do warsztatu,
  • holowanie do 150 km od miejsca wypadku,
  • parking do 3 dni (jeśli warsztat będzie nieczynny).

Ten podstawowy, bezpłatny pakiet zapewnia pomoc tobie i poszkodowanemu jeśli spowodujesz wypadek lub kolizję, za którą będziesz ponosić odpowiedzialność cywilną. Możesz dokupić szerszy pakiet assistance – PZU Pomoc w Drodze Super. Dzięki temu otrzymasz pomoc nie tylko w Polsce ale i w Europie.


OC za granicą – Zielona Karta

Nie wszyscy wiedzą, że obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne pojazdu w Polsce działa również za granicą. Dotyczy to państw, które podpisały tzw. Porozumienie Wielostronne. Przy planowaniu podróży własnym autem warto sprawdzić, czy kraju po którym będziemy się poruszać wystarczy nasze polskie OC. Jeżeli nie, to polisę trzeba rozszerzyć o tak zwaną Zieloną Kartę. Zawierając OC w PZU, ten miedzynarodowy certyfikat otrzymujesz bezpłatnie. Musisz mieć go ze sobą jeśli wybierasz się np. na Ukrainę, Białoruś, do Rosji, Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, czy Albanii. Dzięki Zielonej Karcie, PZU wypłaci odszkodowanie osobom, którym wyrządzisz szkodę w tych krajach.


Nie żałuj na NNW, czyli Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków.

Kupując obowiązkowe OC zdecyduj się na dodatkowe ubezpieczenie NNW. Jeśli sam spowodujesz wypadek, albo w sytuacji w której nie będzie możliwe ustalenie jego sprawcy, a ty jednocześnie będziesz poszkodowanym, posiadajac ubezpieczenie NNW zapewnisz sobie odszkodowanie za utracone zdrowie. W przypadku twojej śmierci, świadczenie otrzyma najbliższa osoba. Takie ubezpieczenie kupisz już od 33 zł.

Co ciekawe, nie będąc właścicielem pojazdu także możesz mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - OC w życiu prywatnym. Zapewnisz sobie ochronę, kiedy wyrządzisz szkodę innym osobom np. podczas  jazdy rowerem lub hulajnogą elektryczną, nawet taką wypożyczaną na minuty. Jeśli więc jadąc rowerem, potrącisz pieszego, a on złamie nogę, to poszkodowany pieszy dostanie odszkodowanie. W praktyce  OC w życiu prywatnym przyda się również podczas pobytu na wakacjach z rodziną, czy wyjazdu na narty, kiedy niechcący wjedziesz na kogoś na stoku. 


Sięgając po najbardziej ekonomiczne rozwiązania, rzadko kiedy mamy świadomość z czego wynika niższa cena. Wydając z obowiązku pieniądze na polisę OC warto się zainteresować tym, co tak naprawdę ubezpieczyciel nam oferuje. 

Masz pytania? A może kończy Ci się polisa OC/AC?

Zadzwoń do mnie, porównaj cenę i zaoszczędź.
Znajdę dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie i udzielę dużej zniżki. Sprawdź.

Jestem Przedstawicielem PZU SA. Pomogę Ci wybrać ubezpieczenie: komunikacyjne, nieruchomości, turystyczne, życia i zdrowia, a także rolników i upraw.
Jowita Wrotkowska, tel. 503 081 595