Kategorie artykułów.

Targi Moto Session Lublin

 

Honda Civic Type R, wystawiana przez firmę  Żagiel. Specyfikacja auta: Prędkość maksymalna 270km/h, 0-100 km/h w 5,7s, Moc maksymalna 310 kM,

Włosy stają dęba, ale serce zabije Cię mocniej - tak można strawestować hasło reklamowe Hondy Civic type R. Na szczęście ten egzemplarz pozostawał jeszcze uśpiony…

Cena od 144 tys. zł. Zapraszamy do firmy Żagiel


 

Symulator jazdy z alko goglami. Obok był bar i można było bez konsekwencji spróbować jazdy pod wpływem alkoholu…

 

 

Na stoisku Wrak Race można było pomalować samochód według własnego uznania. Była to też fajna atrakcja dla dzieci. Wrak Race przygotowało również pokazy wyścigów wraków oraz zrzucanie samochodów z dużej wysokości.

 

 

Czasami nawet Mercedes nie był w stanie zelektryzować.

 

 

Było też odrobinę szaleństwa. Za 50zł można było przejechać się Drift Taxi z licencjonowanymi zawodnikami driftingowymi za sterem – Wojciechem i Dawidem Sposobem.

 

Były również stoiska typowo mechaniczne. Jednym z wystawców była firma Dakro, która specjalizuje się w dystrybucji haków holowniczych i bagażników rowerowych.

Poza tym wykonują przeglądy rejestracyjne oraz praktycznie wszystkie naprawy. Od ponad roku z powodzeniem regenerują podzespoły Diesel i turbosprężarki.


Na stoisku Lublin 112 można było posmakować Lubelszczyzny – Trudno opisać to słowami trzeba było to poczuć na własnej skórze.


 

Popisów ciąg dalszy – Kto kogo tu prowadzi? To jeszcze nie jest motocykl tzw. autonomiczny. Ale, który zdolny niech zbuduje pojazd dwukołowy wzorem Googola poruszający się sam po ulicach.


 

Czasami na targach świat stawał na głowie. Nasz fotograf po tym ujęciu miał zawroty głowy.

 

 

Woliński stawia mocno na jakość. Nie są to czcze przechwałki. Po rozmowie z firmą Wash Master dowiedzieliśmy się przypadkowo jak elegancko załatwia się sporne kwestie z kontrahentami. Gratulujemy – natychmiastowo po zgłoszeniu reklamacji turbiny, sam szef Pan Woliński dostarczył nowy sprawny element i dzięki temu uniknięto niepotrzebnych opóźnień i kosztów.


Gwiazda Targów Hybrydowy Ford Mondeo. Dedykowany głównie do miasta. Zużycie paliwa 5-6l/100 km, silnik elektryczny + benzynowy wolnossący, całkowita moc maksymalna 187 kM. Zasięg maksymalny 900 km. Komfort jazdy na prądzie – cisza nie do opisania. Spróbujcie sami w firmie Carrara. Cena modelu ze zdjęcia 130 tys. zł.


 

Na stoisku firmy Ubieramy Samochody przygotowano pokaz oklejania samochodów. Tutaj oklejanie lusterka na czas. W tej kategorii są mistrzami świata, rok temu pobili rekord Guinnessa. Gratulujemy!


Pojawił się również konstruktor marzeń, który planuje produkować 4 takie auta rocznie.

Autobus na prąd kosztuje 180 tys. zł. (w porównaniu zwykły autobus kosztuje 120 tys. zł.) Ładuje się go 5 godzin, ale można go doładowywać o 30 % w 15 min. Zasięg autobusu na pełnym naładowaniu to ok. 100 km. Jednak w Lublinie sprawdza się na dystansie 200 – 250 km na jednym ładowaniu. W upały i mrozy zużycie energii się zwiększa ze względu na utrzymanie temperatury w środku autobusu. Przy czym mrozy wyciągają więcej energii niż upały. Produkt Made In Lublin.

 

Nic nie cieszy bardziej oka jak Syrena Sport w tak dobrej kondycji. Ten model został wykonany w Lublinie przez mechanika Pana Mirosława Mazura. Cześć jego Pamięci.