Kategorie artykułów.

Szyby - co powinieneś wiedzieć

Znowu będzie gorąco. W aucie prawie jak w piecu, gdy postoi w upale na słońcu. Pomogą przyciemniane szyby, ale zgodnie z przepisami można je mieć tylko w tylnej części auta. Na szczęście w firmie RADIS z Lublina znaleziono rozwiązanie problemu.
Dotychczas stosowana folia do przyciemniania szyb np. ATC 15 jest optycznie ciemna- przepuszcza tylko 19% światła i odbija 46% ciepła.


Nowość na rynku- folia AIR 80 odbija 44% ciepła, ale przepuszcza aż 77% światła i jest optycznie jasna.
Prawo dopuszcza stosowanie na szybie czołowej i przednich bocznych pojazdu materiałów o przepuszczalności światła powyżej 70%, zatem przy odpowiednio dużej jasności fabrycznego szkła można pokusić się o całościową ochronę wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem.
Kontakt do firmy zajmującej się profesjonalnym przyciemnianiem szyb- tel. 603 933 122.
Atc 16, air 80

Po zimie dopiero widać co spowodowały odpryski od kamieni na masce, krawędzi dachu, lusterkach, progach i reflektorach. Można byłoby zaradzić temu naklejając na newralgiczne elementy przezroczyste folie ochronnne. Warto pomyśleć też o miejscach narażonych przez naszą nieuwagę na zarysowanie jak wnęki pod klamkami czy górną płaszczyznę tylnego zderzaka.
Niemalże do wszystkich aut są już dostepne pakiety obejmujące wyżej wymienione elementy. Koszt zestawu to ok. 3000 zł. Można jednak kupować pojedyncze elementy i tak na przykład folie na reflektory to wydatek rzędu 370 zł, a co ciekawe uchroni też przed żółknięciem lamp spowodowanym myciem agresywnym detergentem na myjni.


Można też pokryć całe auto ( chroniąc też boki przed porysowaniem na parkingu), ale trzeba sie liczyć z ceną około 5500 zł. To już tyle co lakierowanie całego nadwozia. Z tym, że zaletą tej folii jest jej autoregeneracja- pod wpływem ciepła ( temperatury od 32 stopni Celsjusza) rysy znikają samoczynnie. Wystarczy zostawić samochód w gorący dzień na słońcu, albo użyć suszarki do włosów.
Co więcej folia ochrania też lakier przed płowieniem, zatem po jej usunięciu karoseria będzie wyglądać jak z salonu.
 
 Więcej informacji u profesjonalisty-RADIS tel.603 933 122