Kategorie artykułów.

Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego?

Nawet największa troska o pojazd nie uchroni nas przed awariami. Dlatego też każdy posiadacz samochodu powinien znaleźć dobrego, zaufanego mechanika, któremu bez obaw powierzy opiekę nad autem. Okazuje się niestety, że znalezienie wysokiej klasy, uczciwego fachowca nie jest takie proste. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru warsztatu, aby nie rozczarować się świadczonymi usługami.

Obraz autorstwa: Radosław Kulupa z Pixabay

Legalny warsztat samochodowy

Zdecydowanie przestrzegamy przed korzystaniem z usług zakładów, które działają nielegalnie. Mowa tutaj o mechanikach niewystawiających faktur za wykonaną naprawę czy też takich, którzy nie prowadzą działalności, lecz naprawiają samochody np. w swoich prywatnych garażach. Brak faktury za wykonane zlecenie oznacza, iż mechanik nie bierze prawnej odpowiedzialności za wykonaną napraw. W takiej sytuacji w kwestii spornej klient stoi na przegranej pozycji i nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy za źle wykonaną naprawę. Legalne warsztaty, w których otrzymujemy fakturę, najczęściej oferują gwarancję za wykonaną usługę, co daje nam poczucie spokoju i pewność, że pieniądze wydane na naprawę nie są stracone. Ponadto, nawet w przypadku braku gwarancji, jeśli usługa została wykonana niezgodnie ze zleceniem czy też błąd mechanika jest ewidentny, mamy prawo dochodzić zwrotu kosztów i istnieją duże szanse na ich odzyskanie.

Warsztat autoryzowany - czy to konieczne?

Wielu kierowców wychodzi z przekonania, iż tylko warsztat autoryzowany można darzyć zaufaniem. Rzeczywiście, autoryzacja danego warsztatu zwykle oznacza wysoką jakość usług, a także dostępność części zamiennych. Niemniej jednak usługi wielu mechaników w Lublinie działających bez autoryzacji producenta pojazdów nie odstają pod względem jakości. Zaletą korzystania z ich pomocy jest z pewnością niższy koszt ponoszony przez klienta. Autoryzacja niejako automatycznie powoduje podniesienie cen w warsztacie. Ponadto, w warsztatach autoryzowanych mechanicy montują oryginalne części samochodowe, co dodatkowo zwiększa koszty. Obecnie rynek motoryzacyjny jest natomiast tak szeroki i prężnie działający, że nie trudno znaleźć najwyższej jakość zamienniki w o wiele niższych cenach niż oryginały.

Opinie klientów

Dokonując wyboru warsztatu samochodowego, konieczne jest również uwzględnienie opinii jego klientów. Warto sprawdzić, co o profesjonalizmie  i umiejętnościach danego mechanika sądzą inni kierowcy. W dzisiejszych czasach pozyskanie opinii nie jest trudne dzięki internetowi, w którym użytkownicy chętnie dzielą się doświadczeniami. Chcąc zapoznać się z rankingiem najlepszych mechaników w okolicy, wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Można również odwiedzić forum motoryzacyjne i zapytać co forumowicze sądzą o danym mechaniku. Rzecz jasna warto również rozpytać wśród znajomych kierowców, gdzie dokonują napraw i czy są z nich zadowoleni. Polecamy zebrać jak najwięcej opinii, aby mieć pewność, że chwalony mechanik rzeczywiście jest profesjonalistą w swoim fachu i poradzi sobie bez trudu z każdą, nawet najtrudniejszą naprawą.