Przeglądy rejestracyjne Lublin - Stacje kontroli pojazdów

Potrzebujesz dokonać okresowego przeglądu rejestracyjnego swojego samochodu? Poniżej prezentujemy listę Stacji kontroli pojazdów w Lublinie. Prezentowane stacje diagnostyczne są zweryfikowane przez redaktorów bazy motoryzacyjnej auto-gratis, by potwierdzić jakość oferowanych usług. Badanie techniczne pojazdu należy wykonać przed upływem terminu ważności wpisu w dowodzie rejestracyjnym auta. 

Gdy skorzystają Państwo z usług którejś proponowanych przez nas firm zachęcamy do zamieszczenia swojej opinii w naszym serwisie.

Przegląd rejestracyjny samochodu - co sprawdza diagnosta?

Przed badaniem stanu technicznego należy uiścić opłatę za przegląd i oddać dowód rejestracyjny diagnoście. W razie nie przejścia procedury pieniądze nie przepadną o ile w ciągu 14 dni usuniesz usterkę, dopłacisz (na tej samej stacji diagnostycznej) ustaloną ustawowo kwotę (od kilkunastu do kilkudziesięciu zł.). Możesz jechać na inną stację, ale wtedy płacisz od nowa, a o tym co nie pozwoliło wbić pieczątki w dowód diagnosta i tak się dowie z centralnego systemu informatycznego.

Na przeglądzie brane są pod uwagę wszelkie odstępstwa od normy rzutujące na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. O ile wgnieciony błotnik nie gra roli, to pęknięta szyba jak najbardziej! Wszystko ma być na swoim miejscu, w dobrym stanie. Przede wszystkim diagnosta sprawdzi zgodność numeru VIN w nadwoziu z dowodem. Oczywiście tablice rejestracyjne (mocowanie i czytelność). Jeśli brak ci wycieraczki (lub nie działają) nie funkcjonują spryskiwacze, lusterko jest obluzowane, pęknięte lub zmatowiałe, akumulator ma pękniętą obudowę; przednie szyby mają przebarwienia lub przepuszczalność światła mniejszą niż 70%; nie działają wszystkie światła i brak gaśnicy a auto ma wycieki, albo dymi to nie przejdziesz przeglądu. Jeśli twoje siedzenie jest chybotliwe, albo brak mu wymagalnego zagłówka to będzie niedobrze.

Zanim samochód wjedzie na rolki diagnosta zauważy też na konsoli wszystkie kontrolki, które sygnalizują uszkodzenia podzespołów pojazdu. To też dyskwalifikuje! Jeśli pali ci się ikona ABS, akumulatora, poduszki powietrznej, oleju itd. to koniecznie usuń te wady przed wizytą na stacji kontroli. W razie wykrycia usterek stanowiących zagrożenie (USZ- takie jest ich określenie w nomenklaturze diagnostycznej ) twój dowód rejestracyjny zostanie u diagnosty i wtedy na warsztat można będzie dostać się wyłącznie na lawecie - z powrotem też, co kosztuje co najmniej 200 zł. Dziurawa podłoga, pęknięta podłużnica, rdza zagrażająca mocowaniom konstrukcji, brak hamulców to niektóre z USZ!

 • Poza tymi wymienionymi elementami, sprawdzonych przez diagnostę może być oczywiście więcej. Wszystkie są opisane w Rozporządzeniu w Sprawie Badań Technicznych w Dzienniku Ustaw 2015 pozycja 776 z późniejszymi zmianami. Tam też podzielono usterki na kategorie, decydujące o kwalifikacji na ich poszczególne rodzaje. Tą trzecią są usterki drobne (UD), nie rzutujące na wynik badania.
 • Dodatkowe opłaty w stacji diagnostycznej po usunięciu usterki

  Jak już wspomnieliśmy, jeśli nie przejdzie się pomyślnie przeglądu, przed upływem dwóch tygodni można przyjechać na tą samą stację, by zdiagnozować zakwestionowany element pojazdu. Wtedy dopłaca się ustawową kwotę, za ponowne badanie:

  Ponadto na stacji diagnostycznej można zapłacić za:

  Przeglądy rejestracyjne Lublin ceny:

  Ceny homologacji:

  Dodatkowo, jednorazowo płaci się za zainstalowanie haka holowniczego 35 zł (musi mieć tabliczkę znamionową). Potem z zaświadczeniem diagnosty, dowodem rejestracyjnym i kartą pojazdu trzeba udać się do Wydziału Komunikacji w celu podbicia pieczątki. Nie zapomnij o dowodzie tożsamości.Za założenie instalacji gazowej 63 zł (konieczny tzw. atest butli gazowej i świadectwo homologacji instalacji- ale musisz mieć też wpis w dowodzie z Wydziału Komunikacji). W tym przypadku do diagnosty przyjeżdża się w dniu, w którym wypada termin przeglądu auta. Nie może to trwać dłużej niż 12 miesięcy, nawet jeśli pojazd jest nowy. Gdy przegląd odbyłeś niedawno, to jeszcze możesz dodatkowo zaoszczędzić, płacąc te kilkadziesiąt złotych dopiero za niecały rok.Homologacja taxi 42 zł (musisz mieć elektroniczny taksometr z legalizacją, min. 2 miejsca dla pasażerów- maksimum 8, dwoje drzwi z każdej strony, ewentualnie z prawej plus jedne z tyłu, bagażnik dla pasażerów, oświetlony panel na dachu biały lub żółty z czarnymi napisami taxi z przodu i z tyłu, gaśnicę, apteczkę oraz koło zapasowe lub zestaw naprawczy albo opony typu run-flat). Po wizycie u diagnosty analogicznie jak w przypadku „haka” należy zdobyć jeszcze wpis do dowodu w Wydziale Komunikacji.Przegląd pojazdu do nauki jazdy wynosi 48 zł ( dodatkowy pedał hamulca dla instruktora, extra lusterka zewnętrzne i ogumione koło zapasowe). Do przewozu materiałów niebezpiecznych potrzebne jest badanie za 85 zł.

  Zastanów się nad losem swojego auta. Może pięknie się zestarzeje...

  Koszt przeglądu auta zabytkowego to 305 zł, motocykla i ciągnika rolniczego 183 zł., ciężarówki 427 zł., przyczepy 146 zł., ciągnika siodłowego i balastowego 542 zł. a autobusu 600 zł. Jeśli twój pojazd jest starszy niż 25 lat i nie jest produkowany od lat 15-u, a w trzech czwartych składa się z oryginalnych części (lub jest młodszy, ale posiada unikalne rozwiązania konstrukcyjne; jest związany z wydarzeniem historycznym; jeździła nim znana osobistość; pobito nim rekord sportowy lub został odbudowany w ramach obowiązujących wtedy technologii) to możesz powalczyć o żółte tablice. Diagnosta ma tutaj dużo większe prerogatywy- może nakazać ograniczenie maksymalnej prędkości zabytku (za słabe hamulce w stosunku do współczesnych aut), zmniejszenie liczby pasażerów a nawet zakaz wjazdu na autostradę. Jeśli konserwator zabytków wpisze twój nabytek na listę, to od tej pory nie wolno ci będzie wyjeżdżać bez zezwolenia za granicę, a wszelkie naprawy trzeba będzie ustalać z urzędem.

  Dzięki żółtym tablicom OC można płacić tylko na okres użytkowania na przykład na 1 miesiąc (najkrótszy okres ubezpieczenia w tym przypadku) albo nie płacić w ogóle (nie wolno wtedy jednakże pojawić się nim na drodze publicznej). Wcześniej należy otrzymać certyfikat rzeczoznawcy (ok. 300 zł) i wpisać się do ewidencji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po przeglądzie czekają już wymarzone tablice w Wydziale Komunikacji- za 200,50 zł, motocykla 131,50 zł.

  Ważne Twoim obowiązkiem jako posiadacza auta jest to wiedzieć!

  Nowością jest odczyt drogomierza za 50 zł po jego naprawie lub wymianie. Jest na to 14 dni. Sankcje: do 2 lat ograniczenia wolności i do 3000 zł grzywny. W razie awarii licznika kilometrów nie zapomnij gdzie masz się udać w następnej kolejności po doprowadzeniu go do działania.

  Różnica, z której możemy nie zdawać sobie sprawy

  Niektóre ze Stacji Kontroli Pojazdów mają jeszcze dodatek do nazwy: Okręgowa. OSKP mają większe uprawnienia niż SKP- tutaj przeglądy mogą przechodzić większe pojazdy powyżej 3,5 tony: ciężarówki i autobusy. Kieruje się tu też auta zabytkowe, powypadkowe i te, którym zabrano dowód rejestracyjny ze względu na stan techniczny. Samochody sprowadzone za granicy pierwszy swój przegląd tzw. zerowy przechodzą na Stacjach Kontroli mających w swym oznakowaniu dodatkowo literkę „d”.

  Życzymy zawsze dobrego stanu technicznego pojazdu!

  Przegląd techniczny - konieczny każdego roku?

  Pojazdy nowe przechodzą przegląd po 3 latach od daty pierwszej rejestracji, potem po następnych dwóch i następnie co roku (ale ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze oraz motorowery rzadziej, bo co 2 lata). Chociażby nowe to corocznie ( nawet od daty pierwszej rejestracji ) przegląd rejestracyjny muszą przechodzić: pojazdy zasilane gazem, taksówki, pojazdy przewożące zarobkowo od 5 do 9 osób, do nauki jazdy i egzaminacyjne, pojazdy uprzywilejowane oraz przewożące towary niebezpieczne, a ponadto SAMy (pojazdy samodzielnej konstrukcji). Natomiast autobusy pierwszy przegląd odbywają po roku, a następne co 6 miesięcy.

  Przeglądy rejestracyjne - które pojazdy są zwolnione?

  Przegląd rejestracyjny pojazdów jest obowiązkowy. Nie obejmuje tylko pojazdów wpisanych do rejestru jako zabytkowe (o ile nie służą do zarobkowania, ale ich przegląd przed otrzymaniem żółtej tablicy jest obowiązkowy) i przyczep lekkich ( o dopuszczalnej masie całkowitej niższej niż 750 kg).

  Pozostałe usługi, Lublin  Alarmy - montaż
  Alarmy - naprawa
  Alarmy - sprzedaż
  Anteny - montaż
  Anteny - sprzedaż
  Anteny - strojenie
  Awaryjne otwieranie
  Dorabianie kluczy
  Dorabianie kluczy - kodowanie
  Dorabianie kluczy - naprawa pilotów
  Dorabianie panewek
  Filtry - DPF
  Filtry - FAP
  Geometria podwozia - diagnostyka komputerowa
  Geometria podwozia - przywracanie
  Geometria podwozia - ustawianie
  Grafika reklamowa
  Haki - de/montaż
  Haki - sprzedaż
  Hamownia
  Hydraulika siłowa - naprawa
  Hydraulika siłowa - sprzedaż
  Hydrofobizacja
  Immobilisery
  Instalacje gazowe - diagnostyka
  Instalacje gazowe - montaż
  Instalacje gazowe - naprawa
  Instalacje gazowe - sprzedaż
  Klimatyzacje - napełnianie
  Klimatyzacje - naprawa
  Klimatyzacje - odgrzybianie ultradzwiękowe
  Klimatyzacje - serwis
  Klimatyzacje - sprawdzanie
  Komis - motocykle
  Komis - przyczepy
  Komis - samochody
  Konserwacja podwozia profili zamkniętych
  Kredyty
  Lakiernictwo - blacharka
  Lakiernictwo - komora próżniowa
  Lakiernictwo - lakierowanie
  Lakiernictwo - laweta
  Linki - dorabianie
  Żarówki - wymiana
  Myjnia Parowa
  myjnie
  Myjnie - automatyczna stacjonarna
  Myjnie - automatyczna tunelowa
  Myjnie - ręczna obsługowa
  Myjnie - ręczna samoobsługowa
  Naprawa opon - wulkanizacja
  Nauka Jazdy
  Nawigacje - aktualizacje
  Nawigacje - mapy
  Nawigacje - naprawa
  Nawigacje - sprzedaż
  Oklejanie samochodów
  Olej - sprzedaż
  Olej - wymiana
  Ozonowanie
  Polerowanie Karoserii
  Polerowanie Reflektorów
  Pomoc Drogowa
  Pompowanie kół azotem
  Pranie tapicerki - na miejscu
  Pranie tapicerki - u klienta
  Prostowanie felg - stalowe
  Prostowanie felg - aluminiowe
  Przechowywanie opon
  Przeglądy rejestracyjne
  Przeglądy rejestracyjne - możliwość naprawy na miejscu
  Przetaczanie tarcz, bębnów hamulcowych
  Przyciemnianie szyb
  Przyciemnianie szyb - sprzedaż folii okiennych
  Radioodtwarzacze - montaż
  Radioodtwarzacze - naprawa
  Radioodtwarzacze - sprzedaż
  Regeneracja - drążków
  Regeneracja - maglownic
  Regeneracja - wahaczy
  Rzeczoznawcy
  Samochody - wypożyczanie
  Skup aut powypadkowych
  Skup katalizatorów
  Skup motocykli powypadkowych
  Skup złomu
  Spawanie metali - aluminium
  Spawanie metali - kolorowe
  Spawanie metali - żeliwo
  Spawanie metali - nierdzewne
  Spawanie metali - stal
  Spawanie plastików - de/montaż
  Spawanie plastików - malowanie
  Spawanie plastików - naprawa
  Sprzedaż odzieży motocyklowej
  Stacje paliw - bar
  Stacje paliw - kompresor
  Stacje paliw - myjnia
  Stacje paliw - odkurzacz
  Stacje paliw - On,Pb, LPG, CNG
  Stacje paliw - sklep
  Szlifowanie - bloków
  Szlifowanie - głowic
  Szlifowanie - wałów
  Szyberdachy - konserwacja
  Szyberdachy - montaż
  Szyberdachy - naprawa
  Szyby
  Szyby sprzedaż
  Szyby wymiana
  Szyby-naprawa
  Tachografy
  Tapicerstwo
  Tłumaczenia - angielski
  Tłumaczenia - francuski
  Tłumaczenia - hiszpański
  Tłumaczenia - niemiecki
  Tłumaczenia - włoski
  Transport maszyn budowlanych i rolniczych
  Tulejowanie
  Tuning optyczny
  Tuning silnika
  Tuning zawieszenia
  Ubezpieczenia
  Usługi koparko - ładowarką
  Ustawianie świateł
  Usuwanie wgnieceń
  Webasto - instalacja
  Webasto - naprawa
  Wulkanizacja
  Wykręcanie zapieczonych świec
  Wymiana żarówek
  Wymiana opon
  Wymiana rozrządu
  Wymiana złamanych świec żarowych
  Wynajem podnośników koszowych
  Wypożyczalnia przyczep motocyklowych
  Wypożyczalnia samochodowych przyczep i kompwagenów - lawety
  Wypożyczalnia samochodowych przyczep i kompwagenów - przyczepki kempingowe
  Wypożyczalnia samochodowych przyczep i kompwagenów - przyczepki transportowe
  Wypożyczalnia samochodowych przyczep i kompwagenów - samochody
  Wyważanie opon
  Zamki samochodowe - de/montaż
  Zamki samochodowe - sprzedaż
  Zamki samochodowe - wymiana
  Złomowanie